تاریخ انتشار : یکشنبه 24 مهر 1401 - 11:29
44 بازدید
کد خبر : 203252

دانلود زیرنویس فیلم Unconquered 1947 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم Unconquered 1947 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم Unconquered 1947 یک فیلم ماجراجویی حماسی تاریخی آمریکایی محصول ۱۹۴۷ به تهیه کنندگی و کارگردانی سیسیل بی دمیل و با بازی گری کوپر و پالت گدارد است. بازیگران مکمل شامل بوریس کارلوف، سیسیل کلاوی، وارد باند، هوارد داسیلوا، کاترین دمیل (دختر کارگردان)، سی. اوبری اسمیت و مایک مازورکی هستند. این فیلم که

دانلود زیرنویس فیلم Unconquered 1947 یک فیلم ماجراجویی حماسی تاریخی آمریکایی محصول ۱۹۴۷ به تهیه کنندگی و کارگردانی سیسیل بی دمیل و با بازی گری کوپر و پالت گدارد است. بازیگران مکمل شامل بوریس کارلوف، سیسیل کلاوی، وارد باند، هوارد داسیلوا، کاترین دمیل (دختر کارگردان)، سی. اوبری اسمیت و مایک مازورکی هستند. این فیلم که توسط پارامونت پیکچرز منتشر شد، مبارزات خشونت‌آمیز بین مستعمره‌نشینان آمریکایی و بومیان آمریکایی در مرزهای غربی در اواسط قرن هجدهم در جریان شورش پونتیاک در سال ۱۷۶۳، عمدتاً در اطراف فورت پیت (پیتسبورگ امروزی) را به تصویر می‌کشد. این فیلم با سبک مجلل دمیل، از جمله لباس‌ها و دکورهای رنگارنگ، هزاران چیز اضافی، خشونت و احساسات‌گرایی مشخص می‌شود.

برای دانلود زیرنویس اینجا کلیک کنید

دانلود زیرنویس فیلم Unconquered 1947 - بلو سابتایتل

زیرنویس فیلم Unconquered 1947 در لندن در سال ۱۷۶۳، ابیگیل “ابی” هیل (پاولت گدارد) به دلیل مرگ یک افسر نیروی دریایی سلطنتی که زمانی رخ داد که او سعی داشت برادر بیمار خود را از دست باند مطبوعاتی نجات دهد، محاکمه می شود. قاضی او را محکوم می کند که به دار آویخته شود، سپس “رحمت پادشاه” را به او پیشنهاد می کند: حمل و نقل به مستعمرات بریتانیا در آمریکای شمالی و مدت “حداقل ۱۴ سال به عنوان خدمتکار قراردادی، برای فروش در حراج”. او دومی را انتخاب می کند.

ابی در کشتی که در نزدیکی نورفولک هستند، خشم تاجر مارتین گارث (هاوارد داسیلوا) را برمی انگیزد، که سپس اصرار دارد که حراج در آنجا برگزار شود. یک جنگ مزایده تلخ بین گارث و کاپیتان کریستوفر هولدن (گری کوپر) وجود دارد که هولدن برنده آن با مبلغ گزافی است. هولدن، که هنوز لباس شخصی بر تن دارد، بعداً با یونیفرم نقره‌ای رنگ آبی/قرمزش که در آن زمان پوشیده شده بود، به‌عنوان افسر هنگ ویرجینیا شناخته می‌شود (که بال‌های سرآستین به اشتباه با چهار سوراخ دکمه به جای سه دکمه اصلی نشان داده شده است). دوستی به هولدن یادآوری می کند که نامزد کرده است. او ابی را آزاد می کند، اما پس از آن، نامزدش دایانا به او اطلاع می دهد که با برادرش ازدواج کرده است.

در همین حال، گارث به فروشنده برده رشوه می دهد و می گوید که هولدن فقط شوخی می کند و هرگز او را نخریده است و صورت حساب آزادی را از بین می برد. گارث ابی را به مرزهای غربی می برد، جایی که در پایان جنگ فرانسه و هند به سرخپوستان اسلحه می فروشد. دوست هولدن، جان فریزر (وارد باند) چیزی را به او نشان می دهد که از یک سرخپوست که قصد کشتن او را داشت دریافت کرده است. مسیرهای هولدن و ابی با هم تلاقی می کنند، اما گارث هولدن را متقاعد می کند که ابی به میل خودش به سراغ او آمده است.

بعداً، گارث مشخص می کند که جذب ابی شده است. با این حال، همسر هندی او هانا، دختر رئیس گویاسوتا، با یک پیام مهم ظاهر می شود. گارث با عجله برای یک جلسه حرکت می کند. در این جلسه جورج واشنگتن، سرهنگ هنگ ویرجینیا، هولدن زیردست او، فرماندار استعماری سر ویلیام و دیگران حضور دارند. آنها به شدت نگران یک قیام احتمالی بومی هستند. هولدن می ترسد که پونتیاک قبایل را برای جنگ متحد کند. هولدن پیشنهاد می‌کند کسی را بفرستد تا «کمربندهای صلح» را به هندی‌ها ببرد. گارث هولدن را توصیه می کند و هولدن می پذیرد. با این حال، وقتی هولدن و دو همراهش در کمین قرار می گیرند، متوجه می شود که باید با گارث مقابله کند. هنگامی که او برای گارث می آید، دوباره با ابی متحد می شود و سوء تفاهم متقابل آنها قبل از فرار با هم به فورت پیت برطرف می شود.

زیرنویس فیلم Unconquered 1947 - بلو سابتایتل

زیرنویس Unconquered 1947 وقتی گارث به دنبال ابی می آید، هولدن او را به دوئل تحریک می کند. با این حال، گارث یک صورتحساب فروش برای ابی دارد، بنابراین فرماندار او را به او اعطا می کند. قبل از اینکه گارث بتواند کاری انجام دهد، گویاسوتا او را احضار می کند. او ابی را با خود می برد. هنگامی که یک شهرک نزدیک از بین می رود، فرماندار فورت پیت را برای محاصره آماده می کند.

هولدن بدون سلاح وارد اردوگاه گویاسوتا می شود و با حیله موفق می شود ابی را از شکنجه تا حد مرگ نجات دهد. آنها فرار می کنند و با دیدن عواقب کشتار شهرک نشینان، به فورت پیت در مورد خیانت هند هشدار می دهند. با این حال، گارث مقامات را متقاعد می کند که هولدن یک فراری غیرقابل اعتماد است. هولدن به اعدام محکوم می شود و ابی به گارث بازگردانده می شود. او با گارث معامله می کند: در ازای این که او ترتیب فرار هولدن را بدهد، با کمال میل با او خواهد رفت. او موافقت می کند، اما نقشه مرگ هولدن را در تلاش برای فرار طراحی می کند. گارث که به هانا گفته بود او را به خاطر ابی رها می کند، به هولدن هشدار می دهد، جای او را می گیرد و به ضرب گلوله کشته می شود.

در حالی که غذای دیگری باقی نمانده است، فرمانده موقت بریتانیا تصمیم می گیرد قول دروغ گویاسوتا را بپذیرد که آنها را بدون آسیب برود. خوشبختانه، نیروهای کمکی به موقع می رسند و سرخپوستان فرار می کنند. اما وقتی نیروهای امدادی وارد قلعه می‌شوند، محاصره‌شدگان می‌بینند که سربازان در واگن‌ها مرده‌اند. هولدن نمی‌توانست از نزدیک‌ترین واحد بریتانیایی کمک‌های کمکی به‌دست آورد، زیرا تلفات سنگینی متحمل شده بود، اما او توانست نیروی مشخصی متشکل از طبل‌زنان و کیسه‌زنان ساعت معروف Black Watch… و اجساد به دست آورد. پس از آن، هولدن گارث را در یک تیراندازی می کشد و او و ابی را برای ازدواج آزاد می گذارد و به بردگی او پایان می دهد.

زیرنویس فیلم Unconquered 1947 - بلو سابتایتل

منتقدان عموماً فیلمنامه را به دلیل دیالوگ ها و موقعیت های کلیشه ای آن بررسی کردند، اما به هر حال اعتراف کردند که فیلم را دوست داشتند. تایم این فیلم را «یک تکه بزرگ و رنگارنگ هوکوم» نامید، اما قدیمی‌ترین چیز در مورد آن شکوهمندی آن است، کیفیتی که کارگردان ۶۶ ساله دمیل تقریباً به تنهایی آن را از روزهای قدیم حفظ کرده است. افرادی که به فیلم‌ها می‌خندیدند، نمی‌توانستند آنها را دوست نداشته باشند».  Bosley Crowther، که برای نیویورک تایمز می نویسد، موافق است که “تسخیر نشده تصویری است که ارزش دیدن دارد، اگر چیزی جز خنده نباشد”. اما او اضافه کرد که در حالی که فیلم از «قدیمی‌ترین کلیشه‌های فروش سکه‌ها» استفاده می‌کند – از جمله «دعواهای هندی، نزاع در میخانه‌ها و قایق‌رانی که بر فراز آبشار می‌رود» – تحت هدایت دمیل «کشش مغناطیسی» را اعمال می‌کند. کروتر همچنین خاطرنشان کرد که این فیلم شامل تمام لمس‌های معمول دمیل است، از جمله «پلت گدار در نقش برده سر قرمز و چشم درخشان، که در موقعیت‌های متعدد، از وان حمام گرفته تا چوب شکنجه هندی نمایش داده می‌شود».

Mountain Xpress این فیلم را “احمقانه به گونه ای که فقط یک فیلم سیسیل بی. دمیل می تواند باشد” نامید. با این حال منتقد آن ۴ ½ از ۵ ستاره را به فیلم داد و آن را “بسیار سرگرم کننده” نامید. وی توضیح داد:

آدم های بد خیلی بد هستند، بچه های خوب خیلی زودباورند، قهرمان خیلی باهوش و شریف هستند. این یک تصویر “کامل” دمیل است. هر چیزی که انتظار دارید اینجاست—از جمله صحنه وان حمام (در بشکه) برای یک پائولت گودارد بسیار جذاب. این همه بزرگتر از آن چیزی است که باید باشد. این بسیار هالیوود است – حتی با سوءتفاهم های مداوم بین کوپر و گودار – که به انتخاب بوریس کارلوف به عنوان رئیس سنکاها اشاره نکنیم. و همچنین دختر خوانده دمیل کاترین دمیل را به عنوان دختر کارلوف دریافت می کنیم. هیجان، خطر، عاشقانه، ماجراجویی، کمدی وجود دارد. این یک فیلم عالی نیست، اما یک فیلم جهنمی است.

زیرنویس Unconquered 1947 - بلو سابتایتل

منتقدان نیز از بازیگری و فیلمبرداری تمجید کردند. ورایتی که «فیلمنامه غالباً نامناسب» را به سخره گرفت، بازی بازیگران را ستود و خاطرنشان کرد که این «تقدیر بزرگی برای بازیگران بود زیرا آن دیالوگ و آن موقعیت‌ها بهترین بازی‌کنندگان را امتحان می‌کنند». به گفته امانوئل لوی منتقد فیلم، «جذاب جنسی» کوپر و گدارد، او شجاعانه لباس های استعماری آمریکایی را پوشید و او در لباس یک برده مو قرمز، محبوبیت آن را در گیشه تضمین کرد. لوی همچنین فیلمبرداری Technicolor توسط ری رناهان را “به شیوه ای چشم نواز چشمگیر” نامید.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها