تاریخ انتشار : پنجشنبه 5 آبان 1401 - 18:19
38 بازدید
کد خبر : 203760

دانلود زیرنویس فیلم Collective 2019 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم Collective 2019 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم Collective 2019 یک فیلم مستند رومانیایی محصول سال ۲۰۱۹ به کارگردانی، نویسندگی، تهیه‌کنندگی و تدوین الکساندر نانائو است. این فیلم به رسوایی بهداشت عمومی در سال ۲۰۱۶ پس از آتش سوزی کلوپ شبانه Colectiv می پردازد. این فیلم داستان‌های دوگانه روزنامه‌نگاران تحقیقی روزنامه رومانیایی Gazeta Sporturilor را دنبال می‌کند که فساد و

دانلود زیرنویس فیلم Collective 2019 یک فیلم مستند رومانیایی محصول سال ۲۰۱۹ به کارگردانی، نویسندگی، تهیه‌کنندگی و تدوین الکساندر نانائو است. این فیلم به رسوایی بهداشت عمومی در سال ۲۰۱۶ پس از آتش سوزی کلوپ شبانه Colectiv می پردازد. این فیلم داستان‌های دوگانه روزنامه‌نگاران تحقیقی روزنامه رومانیایی Gazeta Sporturilor را دنبال می‌کند که فساد و سوء مدیریت در مراقبت‌های بهداشتی عمومی و واکنش دولت به بحران در وزارت بهداشت را کشف می‌کنند.

برای دانلود زیرنویس اینجا کلیک کنید

دانلود زیرنویس فیلم Collective 2019 - بلو سابتایتل

زیرنویس فیلم Collective 2019 این فیلم اولین نمایش جهانی خود را در جشنواره فیلم ونیز در ۴ سپتامبر ۲۰۱۹ داشت و در رومانی در ۲۸ فوریه ۲۰۲۰ و در ۲۰ نوامبر ۲۰۲۰ در کشورهای دیگر از جمله بریتانیا و ایالات متحده آمریکا اکران شد. این فیلم تحسین منتقدان و همچنین تحسین‌های بسیاری را دریافت کرد، از جمله جوایز فیلم اروپا و انجمن ملی منتقدان فیلم. این فیلم در نود و سومین دوره جوایز اسکار در بخش های بهترین مستند بلند و بهترین فیلم بلند بین المللی نامزد شد و اولین فیلم رومانیایی بود که نامزد جایزه اسکار شد.

در ۳۰ اکتبر ۲۰۱۵ در بخارست، رومانی، گروه متال Goodbye to Gravity کنسرتی را در باشگاهی به نام Colectiv اجرا می کند. مواد آتش نشانی باعث آتش سوزی شده و به سرعت باشگاه را فرا می گیرد و بلافاصله ۲۷ نفر را می کشد و ۱۸۰ نفر را مجروح می کند. در ماه های بعد، ۳۷ قربانی دیگر جان خود را از دست می دهند که بخشی از آن به دلیل نبود مراقبت های بهداشتی مناسب در بیمارستان های دولتی بود.

خبرنگاران پس از اینکه منابعی به آنها اطلاع دادند که ضدعفونی‌کننده‌های مورد استفاده در بیمارستان‌های دولتی رقیق شده‌اند، تحقیقات درباره سوءمدیریت مراقبت‌های بهداشتی توسط بیمارستان‌های دولتی را آغاز می‌کنند. آزمایش این موضوع را تأیید می‌کند و روزنامه‌نگاران متعاقباً یک داستان سخت در مورد تأمین‌کننده، Hexi Pharma، و نحوه جعل اسناد ضدعفونی‌کننده‌های عرضه شده منتشر می‌کنند. این داستان همچنین نشان می‌دهد که دولت نتوانسته به درستی تامین‌کننده و محصولاتش را تأیید کند. وزیر بهداشت، Patriciu Achimaş-Cadariu   دستور تحقیقات را می دهد. وقتی کاتالین تولونتان  روزنامه‌نگار روزنامه روزنامه، به تلویزیون می‌رود تا در مورد تحقیقات صحبت کند، وزیر بهداشت اصرار روزنامه‌نگار برای حقایق و شواهد را رد می‌کند و می‌گوید که آزمایش‌های دولتی نشان داد که محلول‌های ضدعفونی‌کننده ۹۵ درصد مؤثر بوده‌اند.

زیرنویس فیلم Collective 2019 - بلو سابتایتل

زیرنویس Collective 2019 روزنامه‌نگاران بیشتر فشار می‌آورند و منبعی پیدا می‌کنند که تأیید می‌کند سرویس اطلاعاتی سال‌ها می‌دانست که عفونت‌های باکتریایی باعث مرگ مردم می‌شود، اما هیچ کاری انجام نداده است. روزنامه این داستان را منتشر می کند و اعتراضات گسترده در مورد فساد و عدم حمایت مناسب از مراقبت های بهداشتی ادامه دارد. در نتیجه، وزیر بهداشت استعفا می دهد و تحقیقات جنایی علیه مدیر عامل Hexi Pharma، Dan Condrea [ro] آغاز می شود. دولت در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام می کند که محصولات Hexi Pharma را آزمایش کرده و متوجه شده است که محلول ها همه رقیق شده اند. تولونتان در مورد اثربخشی ۹۵ درصدی که قبلاً توسط وزارت بهداشت ادعا شده بود سؤال می کند و این وزارتخانه با امتناع از اظهار نظر در مورد ادعای قبلی آنها پاسخ می دهد. اندکی بعد، کوندرا در یک تصادف رانندگی کشته می شود.

بعداً روزنامه گازت ویدیویی از یک بیمار در بیمارستانی به دست می‌آورد که حشره‌هایی در زخمشان چروکیده بودند. منبع آنها، یک پزشک ناامید، توضیح می دهد که مرگ و میر بیماران ناشی از مواد ضدعفونی کننده رقیق شده یا خدمات ناکافی انتقال خون، حتی پس از برکناری دولت سوسیال دموکرات در اواخر سال ۲۰۱۵، همچنان ادامه دارد. مدیریت بیمارستان از مشکلات اجتناب کرد و هیچ کاری در زمانی که بیماران در حال مرگ بودند انجام نداد. او همچنین درباره نحوه رفتار غیرانسانی بیمارستان ها با بیماران و همچنین نحوه رشوه دادن بین مدیران بیمارستان و پزشکان صحبت می کند.

وویکولسکو نتیجه می گیرد که هیچ واحدی در سراسر بیمارستان های دولتی وجود ندارد که تحت تأثیر فساد اداری عمیق قرار نگیرد. او متوجه می‌شود که نمی‌تواند مدیران فاسد بیمارستان‌هایی را که در حال حاضر سر کار هستند، که بسیاری از آنها با رشوه در سمت‌هایشان رشوه داده‌اند، اخراج کند، بنابراین او خواستار وضع مقررات بسیار سخت‌گیرانه برای مدیران بیمارستان‌های جدید است. او متوجه می شود که کل سیستم پوسیده است و ریشه کن کردن فساد مستلزم “اخراج همه” است. هنگامی که او بودجه یک واحد پیوند ریه را خارج می کند و آن را خطرناک می داند، هدف یک کمپین مطبوعاتی به رهبری گابریلا فیریا شهردار بخارست قرار می گیرد که او را به هدر دادن پول مالیات دهندگان برای انتقال بیماران به وین متهم می کند، اگرچه واحد در بخارست ظاهراً برای انجام همان عملیات کاملاً معتبر است – یک استاد به طور خصوصی به Voiculescu اعتراف می کند که این واحد نباید اعتبار می گرفت و این تحت فشار سیاسی انجام شده است، اما از Voiculescu می خواهد که در این مورد در ملاء عام صحبت نکند تا از رسوایی که می تواند خراب شود. شهرت موسسه

روز انتخابات فرا می رسد و سوسیال دموکرات ها با کسب بیشترین آرا، انتخابات را زیر و رو می کنند. در روزنامه روزنامه، همکار تولونتان فاش می‌کند که او با کسی که به روزنامه‌نگاران در مورد امنیت آنها و خانواده‌هایشان هشدار می‌دهد، گفتگوی غیرقابل ضبط داشته است. بعداً بیمارستان دولتی مدیری را منصوب می کند که فاقد صلاحیت بوده و از نظر قانونی قادر به مدیریت بیمارستان نیست.

زیرنویس Collective 2019 - بلو سابتایتل

این فیلم خارج از رقابت در هفتاد و ششمین جشنواره فیلم ونیز در ۴ سپتامبر ۲۰۱۹ به نمایش درآمد. همچنین در جشنواره بین المللی فیلم تورنتو ۲۰۱۹  و در بخش Spotlight جشنواره فیلم ساندنس ۲۰۲۰ به نمایش درآمد. در ۲۸ فوریه ۲۰۲۰ توسط Bad Unicorn در رومانی منتشر شد. در ۲۰ نوامبر ۲۰۲۰، در ایالات متحده توسط Magnolia Pictures and Participant و در بریتانیا توسط Dogwoof منتشر شد.

در گردآورنده بررسی Rotten Tomatoes، Collective بر اساس ۱۳۰ بررسی، دارای رتبه تایید ۹۹٪ با میانگین امتیاز ۹/۱۰ است. اجماع منتقدان این وب‌سایت می‌گوید: «مجموعه مروری تاریک از چرخه فساد سیاسی و بدبینی عمومی که زمانی که دولت مسئولیت خود را در قبال مردم سلب می‌کند، شکل می‌گیرد، ارائه می‌کند». ۱۰۰، بر اساس ۲۴ منتقد، نشان دهنده “تحسین جهانی”.

جاستین چانگ که برای لس آنجلس تایمز می نویسد، این فیلم را “افشاگری گیرا و ناامیدکننده از بی عدالتی نهادی” نامید. جی وایسبرگ از ورایتی آن را “مستندی برای زمانه ما، که شایسته نمایش گسترده است” نامید.  Manohla Dargis از نیویورک تایمز نوشت که این فیلم “نمونه آرمان‌شهری صادقانه، تاثیرگذار و تا حدی قدیمی از آنچه برای بهتر کردن جهان یا حداقل کمی کمتر وحشتناک نیاز است را ترسیم می‌کند.

زیرنویس Collective 2019 - بلو سابتایتل

در سی و سومین دوره جوایز فیلم اروپا، این فیلم برنده بهترین مستند اروپایی شد و اولین فیلم رومانیایی بود که به این موفقیت دست یافت. این فیلم همچنین برنده بهترین فیلم مستند در چهل و یکمین جوایز انجمن منتقدان فیلم بوستون شد. سال جدید را با پایی قوی شروع کرد و در ۹ ژانویه ۲۰۲۱ جایزه معتبر بهترین فیلم خارجی زبان را از سوی انجمن ملی منتقدان فیلم دریافت کرد. در ۲۶ ژانویه ۲۰۲۱، هیئت ملی بازبینی Collective را به عنوان یکی از ۵ فیلم خارجی زبان برتر سال انتخاب کرد. در ۹ مارس ۲۰۲۱، این فیلم نامزد هفتاد و چهارمین دوره جوایز فیلم بفتا برای بهترین مستند شد. علاوه بر این، در ۱۵ مارس ۲۰۲۱، این فیلم توسط آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک برای نود و سومین دوره جوایز اسکار در دو بخش بهترین فیلم مستند بلند و بهترین فیلم بلند بین‌المللی نامزد شد. این تنها دومین فیلمی است که پس از سرزمین عسل مقدونیه شمالی در سال گذشته نامزد هر دو جایزه شده است. این اولین فیلم رومانیایی است که نامزد جایزه اسکار شده است، چه رسد به اینکه در دو بخش. همچنین برنده جایزه معتبر Peabody شد.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها