تاریخ انتشار : چهارشنبه 27 مهر 1401 - 18:59
47 بازدید
کد خبر : 203434

دانلود زیرنویس فیلم Autumn Sonata 1978 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم Autumn Sonata 1978 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم Autumn Sonata 1978 سونات پاییزی یک فیلم درام به نویسندگی و کارگردانی اینگمار برگمن است که در سال ۱۹۷۸ منتشر شد و اینگرید برگمن (در آخرین نقش سینمایی خود)، لیو اولمان و لنا نایمن در آن بازی کردند. داستان آن یک پیانیست مشهور کلاسیک و دختر نادیده گرفته اش را دنبال می

دانلود زیرنویس فیلم Autumn Sonata 1978 سونات پاییزی یک فیلم درام به نویسندگی و کارگردانی اینگمار برگمن است که در سال ۱۹۷۸ منتشر شد و اینگرید برگمن (در آخرین نقش سینمایی خود)، لیو اولمان و لنا نایمن در آن بازی کردند. داستان آن یک پیانیست مشهور کلاسیک و دختر نادیده گرفته اش را دنبال می کند که برای اولین بار پس از سال ها یکدیگر را ملاقات می کنند و بحث های دردناک آنها در مورد اینکه چگونه یکدیگر را آزار داده اند را شرح می دهد. این اولین و تنها همکاری اینگرید برگمن و اینگمار برگمن بود.

برای دانلود زیرنویس اینجا کلیک کنید

زیرنویس فیلم Autumn Sonata 1978 اوا (لیو اولمان)، همسر کشیش روستا، مادرش شارلوت (اینگرید برگمن) را برای بازدید از روستای خود دعوت می کند. بیش از هفت سال است که او را ندیده است. مادر او یک پیانیست مشهور جهان است، تا حدودی عجیب و غریب، سالخورده، و از چندین شوهر جان سالم به در برده است. اوا به اندازه مادر استعداد ندارد (با وجود اینکه دو کتاب نوشته و پیانو می نوازد). دغدغه اصلی ایوا این است که معشوقه خانه، همسر، مادر و خواهر مهربانش باشد. به تدریج از طریق گفتگوی او با مادرش متوجه می شود که زندگی او با شکست های ناگوار زیادی روبرو بوده است: شوهر ویکتور (Halvar Björk) که او به پسرشان اریک که تنها ۴ سال داشت غرق شد، احترام می گذارد، اما واقعاً علاقه ای به او ندارد. و به نظر می رسد شارلوت هرگز ایوا را دوست نداشته است، همانطور که یک مادر معمولاً دختری را دوست دارد. اوا به عنوان بخشی از زندگی روزمره خود از خواهر معلول و فلج خود هلنا (لنا نایمن) مراقبت می کند که او را از بیمارستان به خانه خود برده است. به نظر می رسد که او تنها فردی است که می تواند توانایی گفتاری محدود خواهرش را درک کند.

دانلود زیرنویس فیلم سونات پاییزی ۱۹۷۸ حضور هلنا در خانه اوا برای مادر پیر تکان دهنده است. او ساعت مچی خود را به هلنا هدیه می دهد و به اوا گوش می دهد که در حال نواختن پرلود شماره ۲ در مینور از شوپن است. او بلافاصله پس از پایان اوا در تفسیر دلخواه خود از موسیقی، همان پیش درآمد را دوباره اجرا می کند. قبل از رفتن به رختخواب، شارلوت تصمیم می گیرد تا از ماشین خود به دخترش هدیه بدهد. او قصد دارد یک پرواز به خانه برود و یک ماشین جدید برای خود بخرد تا معیار نوعدوستی او باشد. شب، شارلوت از یک کابوس بیدار می شود: به نظر می رسد که اوا او را خفه می کند. او بلند می شود، به اتاق نشیمن می رود و به دنبال اوا، که صدای جیغ مادرش را از کابوس شنیده بود، می رود.

Autumn Sonata (1978) - IMDb

زیرنویس Autumn Sonata 1978 مادر و دختر شروع به کشف دوباره و روشن شدن رابطه گذشته خود می کنند. شوهر اوا این تبادل غیر منتظره او را می شنود، اما عاقلانه تصمیم می گیرد که شرکت نکند و دخالت نکند. با شنیدن این مبادله پرشور، خواهر کوچکتر معلولش به طرز دردناکی خودش را از رختخواب بیرون می آورد و شروع به خزیدن به سمت پله ها می کند تا جایی که اوا و شارلوت در حال دعوا هستند. با رسیدن به فرود، او شروع به فریاد زدن می کند: “مامان، بیا!”

صبح شارلوت برای رفتنش آماده می شود. اوا بر سر قبر پسر مرحومش می رود و شوهرش بی نتیجه سعی می کند خواهر بیمارش را آرام کند. شارلوت از دوستی می خواهد که او را با قطار همراهی کند. هنگام صحبت با مامور خود پل در قطار، او شروع به زیر سوال بردن سرنوشت ناگوار دختر معلول و فلج خود می کند و این سوال بی پاسخ را می پرسد: “چرا او نتوانست بمیرد؟” دختر بزرگ‌ترش نامه‌ای برای مادرش می‌فرستد که با این جمله شروع می‌شود: “من متوجه شدم که به شما ظلم کردم.” ظاهراً مادر نامه را می‌خواند که با باز گذاشتن احتمال آشتی در آینده به پایان می‌رسد، اگرچه تصویر پایانی این است که ویکتور نامه را در پاکت می‌گذارد و این احتمال را می‌دهد که او یا اوا صرفاً شارلوت را در حال خواندن نامه تصور کرده است.

زیرنویس سونات پاییزی ۱۹۷۸ به دلیل نبردی که با مقامات مالیاتی سوئد در آن زمان داشت، اینگمار برگمن سونات پاییزی را از طریق شرکت آلمان غربی خود Personafilm GmbH با تامین مالی اصلی ITC Film بریتانیایی Lew Grade تولید کرد و فیلم را در یک استودیوی فیلمبرداری قدیمی فیلمبرداری کرد. خارج از اسلو در نروژ. اگرچه به طور رسمی محصول آلمانی است (با عنوان آلمانی، Herbstsonate، عنوان اصلی رسمی است)، دیالوگ به زبان سوئدی است، اکثر خدمه و بازیگران سوئدی بودند، و اولین نمایش جهانی در استکهلم بود.

پیتر کاوی در یادداشت‌های نسخه دی‌وی‌دی Criterion این فیلم به خلاصه‌ای از تولید این فیلم می‌پردازد و می‌گوید: «سوناتای پاییزی که در نروژ، با حمایت بریتانیا و آمریکا و دیالوگ‌های سوئدی فیلمبرداری شد، از یکی از تاریک‌ترین جادوهای زندگی اینگمار برگمان بیرون آمد. ۱۹۷۶ او پس از متهم شدن به فرار مالیاتی از درآمد برخی فیلم‌ها، به تبعید داوطلبانه به مونیخ رفته بود… سونات پاییزی… نشان‌دهنده آواز قو حرفه اینگرید برگمن است، آرزوی دیرینه او برای ساختن فیلمی با او را برآورده کرد. همنام».

Feature Film - Productions - Ingmar Bergman

در شیکاگو ریدر، دیو کر معتقد است که سونات پاییزی «موسیقی مجلسی خوبی می‌سازد: این یک مینیاتور ساخته شده با بمب‌های معمولی برگمان است که برای یک بار هم که شده، در ملزومات داستان ساخته شده است». برعکس، گری آرنولد از واشنگتن پست احساس کرد که داستان «تغییر مشکوکی در زمینه‌های روان‌رنجور آشنا» در آثار برگمن بود، اما همچنین نوشت که «می‌توان تحت تأثیر سازندگان برگمن قرار گرفت، در حالی که آهنگسازی او را رد کرد. راجر ایبرت منتقد، این فیلم را در فهرست ۱۰ فیلم برتر سال ۱۹۷۸ خود در رتبه ۵ قرار داد.

ارزیابی گذشته نگر مطلوب است. در سال ۲۰۰۲، کیث فیپس از The A.V. کلوب نوشت: “وقتی سونات پاییزی اینگمار برگمان در سال ۱۹۷۸ منتشر شد، نقدهای مثبت تا بی تفاوتی دریافت کرد که توسط بسیاری به عنوان اثری جزئی از یک کارگردان بزرگ نوشته شده بود… با برداشته شدن بار انتظارات بالا، سونات پاییزی بالاخره می تواند ساخته شود. این فیلم به‌عنوان یک مدیتیشن بسیار زیبا در مورد مرگ و امکان تحقق ناپذیر آشتی بین نسل‌ها دیده می‌شود.» این فیلم دارای امتیاز ۸۷ درصدی در Rotten Tomatoes از ۳۰ نقد است که با اجماع: «مدیتیشن مالیخولیایی در مورد تنش غیرقابل حل است. بین والدین و فرزند، سونات پاییزی یک آواز قو مناسب برای اینگرید برگمن بزرگ است.”

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها