تاریخ انتشار : دوشنبه 7 آذر 1401 - 21:35
50 بازدید
کد خبر : 205539

دانلود زیرنویس فیلم Harakiri 1962 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم Harakiri 1962 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم Harakiri 1962 زیرنویس فیلم هاراکیری یک فیلم ژاپنی جیدایگکی محصول ۱۹۶۲ به کارگردانی ماساکی کوبایاشی است. داستان بین سال های ۱۶۱۹ و ۱۶۳۰ در دوره ادو و حکومت شوگونات توکوگاوا رخ می دهد. این داستان رونین هانشیرو تسوگومو را روایت می‌کند که درخواست می‌کند در خانه یک فئودال محلی مرتکب سپپوکو (هاراکیری)

دانلود زیرنویس فیلم Harakiri 1962 زیرنویس فیلم هاراکیری یک فیلم ژاپنی جیدایگکی محصول ۱۹۶۲ به کارگردانی ماساکی کوبایاشی است. داستان بین سال های ۱۶۱۹ و ۱۶۳۰ در دوره ادو و حکومت شوگونات توکوگاوا رخ می دهد. این داستان رونین هانشیرو تسوگومو را روایت می‌کند که درخواست می‌کند در خانه یک فئودال محلی مرتکب سپپوکو (هاراکیری) شود و از فرصت برای توضیح وقایعی که او را وادار به درخواست مرگ در برابر مخاطبان سامورایی کرد، استفاده کند. این فیلم همچنان مورد تحسین منتقدان قرار می گیرد و اغلب به عنوان یکی از بهترین فیلم های سامورایی ساخته شده در نظر گرفته می شود.

برای دانلود زیرنویس اینجا کلیک کنید

دانلود زیرنویس فیلم Harakiri 1962 - بلو سابتایتل

زیرنویس فیلم Harakiri 1962 داستان فیلم در سال ۱۶۳۰ در ادو اتفاق می‌افتد. تسوگومو هانشیرو به املاک قبیله آیی می‌رسد و می‌گوید که می‌خواهد سپپوکو را در حیاط قصر انجام دهد. برای جلوگیری از او، سایتو کاگیو (رنتارو میکونی)، مشاور ارشد دایمیو، داستان رونین دیگری به نام چیجیوا موتومه را برای هانشیرو تعریف می کند که قبلاً از همان قبیله هانشیرو بوده است.

Saitō با تمسخر تمرین رونین را به یاد می آورد که درخواست فرصتی برای انجام سپپوکو در زمین قبیله می کرد، اما در واقع امیدوار بود که او را برگردانند و صدقه بدهند. موتوم چند ماه قبل به قصر آمده بود و همان درخواست هانشیرو را مطرح کرده بود. سه سامورایی ارشد این قبیله – یازاکی هایاتو، کاوابه اومنوسوکه و اوموداکا هیکوکورو – که از افزایش تعداد “بلوف های انتحاری” خشمگین شده بودند، سایتو را متقاعد کردند که موتومه را مجبور به دنبال کردن و کشتن خود کند و درخواست او را برای چند روز نادیده گرفت. تاخیر انداختن. با بررسی شمشیرهای موتوم، مشخص شد که تیغه های او از بامبو ساخته شده است. خاندان آییی که از اینکه هر سامورایی روحش را به گرو می‌گذارد، خشمگین شده بود، موتوم را مجبور کرد تا با تیغه بامبو خود خود را تخلیه کند و مرگ او را آهسته، دردناک و عمیقاً تحقیرکننده کرد.

با وجود این هشدار، Hanshirō اصرار دارد که او هرگز در مورد Motome نشنیده است و می گوید که او صادقانه می خواهد مرتکب سپپوکو شود. درست زمانی که مراسم در شرف شروع است، از هانشیرو خواسته می شود که نام سامورایی را بنویسد که پس از اتمام مراسم، او را سر خواهد برد. در شوک Saitō و نگهبانان Iyi، هانشیرو متوالی از Hayato، Umenosuke و Hikokuro نام می برد – سه سامورایی که موتومه را مجبور به خودکشی کردند. هنگامی که پیام رسان هایی برای احضار آنها اعزام می شوند، هر سه نفر از آمدن خودداری می کنند، و هر کدام ادعا می کنند که برای حضور در آنها خیلی بیمار هستند.

دانلود زیرنویس فیلم هاراکیری ۱۹۶۲ هانشیرو پس از برانگیختن خنده‌شان با نامیدن قواعد اخلاقی سامورایی بوشیدو، داستان زندگی‌اش را برای سامورایی‌های جمع‌آوری‌شده بازگو می‌کند و با اعتراف به اینکه موتوم را می‌شناسد، شروع می‌کند. در سال ۱۶۱۹، قبیله او توسط شوگان منسوخ شد. ارباب او تصمیم گرفت سپوکو مرتکب شود و هانشیرو به عنوان ارشدترین سامورایی او تصمیم گرفت در کنار او بمیرد. برای جلوگیری از این امر، نزدیکترین دوست هانشیرو جای او را گرفت و هانشیرو را مسئول پسر نوجوانش موتوم کرد. هانشیرو به منظور حمایت از موتومه و دخترش میهو، خانه‌ای را در محله‌های فقیر نشین ادو اجاره کرد و در حالی که موتومه معلم شد، به عنوان فن و صنعت‌گر چتر مشغول به کار شد. هانشیرو که متوجه عشق موتومه و میهو شد، ترتیب ازدواج آنها را داد. اندکی بعد آنها صاحب پسری به نام کینگو شدند.

زیرنویس فیلم Harakiri 1962 - بلو سابتایتل

زیرنویس Harakiri 1962 وقتی میهو به بیماری سل مبتلا شد، موتومه نمی توانست فکر از دست دادن او را تحمل کند و برای جمع آوری پول برای استخدام یک پزشک دست به هر کاری زد. هنگامی که کینگو نیز بیمار شد، موتوم یک روز صبح آنجا را ترک کرد و گفت که قصد دارد از یک وام دهنده وام بگیرد. بعداً همان شب، هایاتو، اومنوسوکه و هیکوکورو جسد مثله شده موتوم را به خانه آوردند و قبل از رفتن، مرگ او را توصیف و تمسخر کردند. اکنون مشخص است که موتوم درخواست تاخیر کرده بود تا بتواند با خانواده خود دیدار کند و امور خود را سامان دهد. چند روز بعد، کینگو درگذشت و میهو اراده زنده ماندن را از دست داد و مرد و هانشیرو را بدون هیچ چیز باقی نگذاشت. هانشیرو در پایان داستان خود توضیح می دهد که تنها آرزویش این است که در مرگ به موتوم، میهو و کینگو بپیوندد. با این حال، او توضیح می دهد که آنها کاملاً حق دارند از او بپرسند که آیا عدالت برای مرگ آنها اجرا شده است یا خیر. بنابراین، هانشیرو از سایتو می‌پرسد که آیا اظهار تاسفی برای انتقال به موتومه، میهو و کینگو دارد یا خیر. او توضیح می دهد که اگر Saitō این کار را انجام دهد، بدون گفتن کلمه دیگری خواهد مرد. سایتو امتناع می‌کند و موتوم را یک «جذب‌گر» خطاب می‌کند که مستحق مرگ بود.

Hanshirō آخرین بخش داستان خود را فاش می کند. قبل از آمدن به املاک Iyi، هایاتو و اومنوسوکه را ردیابی کرد و گره های بالای آنها را قطع کرد. هیکوکورو سپس از هانشیرو بازدید کرد و با احترام فراوان او را به دوئل دعوت کرد. پس از یک مبارزه کوتاه اما پرتنش شمشیر، هیکوکورو دچار شرمساری مضاعف می شود: شمشیر او شکسته و گره بالایی او نیز گرفته می شود. به عنوان مدرک، هانشیرو گره های بالای برچسب آنها را از کیمونوی خود برمی دارد و آنها را روی حیاط قصر می اندازد. او طایفه Iyi را مسخره می کند و می گوید که اگر مردانی که او تحقیر کرده سامورایی واقعی بودند، از شرم پنهان نمی شدند. او همچنین افتخار و بوشیدو قبیله را زیر سوال می برد و اشاره می کند که آنها نباید درخواست موتوم برای تاخیر در سپپوکو او را بدون بررسی دلیل درخواست نادیده می گرفتند.

زیرنویس فیلم هاراکیری ۱۹۶۲ سایتو خشمگین با از دست دادن چهره، هانشیرو را دیوانه خطاب می کند و به نگهبانان دستور می دهد او را بکشند. هانشیرو در نبردی سخت چهار سامورایی را می کشد، هشت نفر را زخمی می کند و با تحقیر زره عتیقه را که نماد تاریخ باشکوه خاندان آیی است، تکه تکه می کند. در نهایت، قبیله هانشیرو را به گوشه می کشند و آماده می شوند تا او را نه با شمشیر، بلکه با سه تفنگ کبریت بکشند. هنگامی که هانشیرو سپپوکو انجام می دهد، به طور همزمان توسط هر سه مرد مسلح تیراندازی می شود.

سایتو که از این وحشت زده شده است که اگر خبر برسد که “رونین نیمه گرسنه” تعداد زیادی از نگهبانان آنها را کشته است، طایفه Iyi از بین خواهد رفت، اعلام می کند که همه مرگ های ناشی از هانشیرو باید با “بیماری” توضیح داده شود. در همان زمان، یک پیام رسان برمی گردد و گزارش می دهد که هیکوکورو روز قبل خود را کشته است، در حالی که هایاتو و اومنوسوکه هر دو در حال بیماری هستند. سایتو با عصبانیت دستور می دهد که هایاتو و اومنوسوکه مجبور شوند به عنوان کفاره برای از دست دادن گره های بالای خود، سپپوکو انجام دهند. آن سه مرگ را نیز باید به «بیماری» نسبت داد.

همانطور که لباس زره تمیز می شود و دوباره نصب می شود، یک ورودی جدید در سوابق رسمی خانه Iyi توسط صداپیشگی خوانده می شود. اعلام شده است که هانشیرو از نظر روانی ناپایدار بوده است، و او و موتوم هر دو به عنوان مرده از طریق هاراکیری ذکر شده اند. گفته می‌شود که شوگان یک ستایش شخصی برای ارباب قبیله Iyi صادر کرده است که چگونه مشاورانش با بلوف‌های خودکشی موتومه و هانشیرو برخورد کردند. شوگان در پایان نامه خود، خاندان آی و سامورایی های آنها را به عنوان نمونه های بوشیدو ستایش می کند. هنگامی که کارگران خون را از زمین املاک قبیله پاک می کنند، یکی از آنها یک گره بریده شده پیدا می کند و آن را در سطل کار خود قرار می دهد.

زیرنویس Harakiri 1962 - بلو سابتایتل

زیرنویس هاراکیری ۱۹۶۲ در یک بررسی معاصر، ماهنامه فیلم بولتن بیان کرد که ” آهنگ آهسته و سنجیده ماساکی کوبایاشی کاملا با موضوع او مطابقت دارد” و “خود داستان به زیبایی ساخته شده است”. این نقد، بازی تاتسویا ناکادایی را به‌عنوان «اجرای درخشان و مایفون‌مانند» ستود و خاطرنشان کرد که این فیلم «گاهی بی‌رحمانه بود، به‌ویژه در عذاب وحشتناک سامورایی جوان با شمشیر بامبوش» و اگرچه «بعضی از منتقدان به این موضوع اشاره کرده‌اند که خشمگین است». بهترین راه برای ابراز تاسف از خونریزی بی‌رویه نیست، هاراکیری با عکس‌های ردیابی اندازه‌گیری‌شده، زوم‌های آهسته‌اش، عکس‌های انعکاسی بالای حیاط و بی‌حرکتی مکررش هنوز هم عالی به نظر می‌رسد. Bosley Crowther منتقد نیویورک تایمز تحت تأثیر «درام انسانی شکنجه‌شده در این فیلم» قرار نگرفت اما اضافه کرد که «آقای کوبایاشی کارهای فوق‌العاده‌ای را با ترکیب‌بندی‌های معماری، فرم‌های متحرک و گه‌گاه چرخش‌های متلاطم از چهره‌های مبارز در صفحه نمایش به اندازه CinemaScope انجام می‌دهد. به نوعی مسحورسازی بصری که برای خلق و خوی کابوس کنجکاو مناسب است، دست می یابد». سید کورمن در فصلنامه فیلم نوشت که «زیبایی فیلم عمدتاً به دلیل استحکام درونی کوبایاشی در مفهوم و روح غالب، به دلیل نگرانی غیرمجاز برای ارزش‌های سینمایی است».

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها